pátek 18. května 2018

Cysta | moje zkušenost.

V dnešním článku bych se s Vámi chtěla podělit o mé zkušenosti s cystami, jelikož když já měla poprvé cystu a chtěla jsem si o tom něco více vyhledat, tak jsem toho moc nenašla, spíše jen opravdu ty základy.

Co je vůbec cysta? Cysta je takový váček, který je naplněný buď tekutinou nebo tužší hmotou. Tvoří se po celém těle na základě ucpaných žláz, kde se tvoří díky tomu špatné látky a díky tomu se tvoří váček. Já osobně mám zkušenosti s cystami na vaječnících, které jsou i dost nebezpečné. Někdy je ani sami nepoznáte a po dobu MS mohou samovolně prasknout a nebo můžete cítit bolesti a křeče, je to individuální.

Poprvé se mi utvořila minulý rok v létě, kdy jsem chytila z ničeho nic šílené bolesti v pravém podbříšku, nemohla jsem skoro vůbec chodit, píchalo mě tam věčně a tak jsme vyjeli do nemocnice. Nejdříve nemohli vůbec zjistit, co mi je až pak, co mě poslali do Motola. Měla jsem tam cystu o rozměru 4,8 cm. (nad 5 se operuje) Nechali si mě tam na 3 dny na kapačkách, aby se mi cysta zmenšila a ještě lépe zmizela.

Teď se mi opět vrátila byla o rozměru 4,6 cm, ale tentokrát to bylo bez bolestí a tak jsme vyčkávali až sama praskne. Praskla mi nedávno a to bohužel jde i s krvácením a bolestma, které by měli vymizet do 2 dnů.

Výsledek obrázku pro cysta

Chtěla bych jen říct,že tohle opravdu sranda není. Díky cystám na vaječníku můžete být i neplodní, takže mám nasazenou antikoncepci, aby se mi další netvořili dál. + mám antibiotika, jelikož je možné, že tam mám nějaké záněty a i tím se mohou tvořit.

Kdykoliv budete mít nějaké bolesti či cokoliv, nebojte se jít k doktorovi. Ať je to sebevětší prkotina pro Vás, tak ve Vašem těle nemusí být. Také choďte na pravidelné kontroly na gynekologii, které jsou opravdu důležité.


Snad jsem Vám alespoň trošku rozšířila obzor, co se týče cyst a snad Vám to aspoň trochu pomohlo:-)

2 komentáře:

  1. s tím naštěstí zkušenost nemám

    OdpovědětVymazat
  2. Přesně, hned se vším k doktorovi. Může se jednat o prkotinu, ale třeba taky půjde o velmi vážnou věc a může být pozdě.
    Snad se ti už nebudou tvořit, já mám intoleranci na laktozu, má doktorka o tom nic neví, proto chci zajít k nějakému specialistovi, jelikož mám pořád problémy, to bych musela jíst vzduch a zeleninu.
    goodmoda.blog.cz

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. Jak kritický, tak i kladný:).

Ráda fotografuji, což už nejspíše dávno víte, ale co k tomu také patří a učila jsem se dlouho a ještě dlouho se učit budu je úprava fotog...