pondělí 28. května 2018

5 tipů na kocovinu!

V dnešním článku jsem Vám sepsala pár tipů, jak na kocovinu. Já osobně moc nepiju, ale když už si dám, tak ráno mě kocovina nemine. Vyzkoušela jsem již mnoho tipů a ráda bych se s Vámi o ně podělila a třeba Vám i v takových chvílích "pomohla".


1. Když už pijete, předtím se dobře najezte a pití alkoholu prokládejte s vodou.
Když se předtím dobře a pořádně najíte, zajistíte tím to, že nemusíte zvracet a ráno nebudete mít problémy se žaludkem. Když budete alkohol prokládat obyčejnou vodou a i lépe jídlem. 1) nebudete rychle opilý 2) nebude Vám špatně. Také není fajn pít každý jiný panák alkoholu.
2. Co ráno s hlavou?
Určitě vypijte hodně vody, vemte si prášek a hoďte studenou sprchu. Ta Vás trošku probudí a mě osobně bolest hlavy zklidní.

3. Čaj na žaludek!
Nejlépe podrážděný žaludek zklidní čaj. Nejlépe černý, bylinný a nebo třeba zázvorový či mátový. Co mám odzkoušeno a je velmi i chutné je černý čaj s lžičkou skořice. (taky třeba cola, ale po malých dávkách)

4.  Nejezte nic tučného, mastného a těžkého.
Je to asi samozřejmost, ale znám tolik lidí, který věří v to, že mastné nejlépe pomáhá. Přitom je o mnoho lepší suchý rohlík s bílým jogurtem. Váš žaludek extra nezatíží a hlavně nepodráždí.

5. Odpočívejte nebo se i procházejte!
Můžete buď vše vyležet (lépe prospat), hezky v klidu, nejlépe ve tmě nebo co mi dost pomohlo je kratší procházka na čerstvém vzduchu.

Výsledek obrázku pro kocovina

Samozřejmě, nejsem žádný odborník je to pouze z mé vlastní zkušenosti. Ráda si přečtu i Vaše tipy :-)

4 komentáře:

 1. Takovou tu "klasickou" kocovinu jsem v životě měla tak dvakrát :D Ale je to asi tak stejný, jako když jsem celou noc nespala (na oslavě kamarádky narozenin) a to jsme nic nepili :D Ale je pravda, že pak vždycky mívám žízeň jako blázen :D Nikdy nepiju na lačno, buď k tomu ještě jím nebo uzobávám chipsy nebo něco takového :D

  OdpovědětVymazat
 2. Já osobně moc na kocoviny netrpím, ale když už se projeví, tak zaručenou pomoc hledám v ibalginu. A většinou zabere skoro hned. Procházka je určitě fajn nápad, ale nesmí moc foukat. :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Já po pití alkoholu naštěstí netrpím. Druhý den jsem líná a nic se mi nechce (ani bohužel nemůžu moc spát, když přijdu brzy ráno domů - spím max. do 8h a je jedno, jestli usnu v 6 hod a nebo ve 23 hod). Ale co dělám, když přijdu z nějaké akce nebo ještě na ní (ke konci) vypiji tak půl litru (někdy i litr) čisté vody. Myslím, že to vážně pomáhá. Chtěla jsem to tuhle vyzkoušet na bráchovi, ale nějak se mu do toho nechtělo - taky to pak pěkně odskákal (zvracel a bylo mu hodně špatně).

  OdpovědětVymazat
 4. Já když popíjím, tak u toho hodně jím zeleninu, různé občerstvení (jednohubky...) ráno jsem v pohodě. Když mi to, ale nesedne a zvracím ráno, tak nepomůže nic, musím usnout a přečkat to :-D
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. Jak kritický, tak i kladný:).

Ráda fotografuji, což už nejspíše dávno víte, ale co k tomu také patří a učila jsem se dlouho a ještě dlouho se učit budu je úprava fotog...