pátek 11. května 2018

Čas.

Vítám Vás u nového článku, který bude věnován naložení času v našem v životě. Když jsem tak přemýšlela, že nemám čas absolutně na nic kromě mé školy a práce, tak jsem si řekla, že je asi něco špatně - především v mých 17 letech. Samozřejmě plusy to má, třeba to, že jsem poznala hodnotu peněz a svého sakra malého času, ale nejsem s tím tak spokojená, jak bych (asi měla) měla být.

Už od 15 jsem měla sem tam ty brigády, ale od nějakých 16 to začalo ve velkém množství. Byla jsem každou volnou chvilku v práci, vydělávala jsem si docela velké peníze a měla jsem v podstatě na vše, co jsem sama chtěla. Nic mi neplatili rodiče a já byla (a pořád jsem) na sebe v tomhle pyšná, ALE. Přestala jsem mít čas na kamarády, přítele, rodinu a své koníčky.

Kolikrát mi kamarádka napsala "Ahoj, nechceš jít ven? Nebo jsi v práci?" a já musela napsat že jsem. Přišla jsem o tolik hezkých momentů a někdy mě to opravdu mrzí. Nedokázala jsem si říct "místo 6 dní v práci budu jen 3-4". Měla jsem v hlavě to, že musím být pořád v práci a tvrdě pracovat až jsem tam začala trávit víc času jak doma a to jako fakt.

V poslední době se snažím se svým časem opravdu dobře naložit a zároveň si dělat více volna (i když momentálně jsem tam zase hodně, protože za měsíc nebudu moct zas pracovat a nějaké peníze si stranou musím dát).

Dávám si 3 až 4 dny pracovní a ve svém volnu vždy něco podnikám. Občas si dám volno na relax, na koukání filmů nebo psaní článků. Taky jsem po tolika týdnech vytáhla svůj foťák, mého nejlepšího parťáka a udělala pár fajn fotek, které již brzy sem dám. 

Co se týče i toho hodně pracování tak musím říct jeden ne moc hezký poznatek. Ztratila jsem ke všemu chuť. A to doslova. Neměla jsem chuť chodit ven, nebavilo mě psát a když už něco jsem napsala, stálo to za veliký prd. Říkala jsem si "když nejsem v práci.. tak co mám sakra dělat?!" to už jsem si říkala jestli jsem se doslova nepomátla.

<br /></div> These 33 One-Sentence Quotes Will Blow Your Mind Every Time. Especially The 8th One.

Uvědomila jsem si, že někdy je hloupé běhat za pěnezma a ztrácet tak důležité, krásné chvíle ve Vašem životě. Protože vždy jsem si říkala, že nechci se v 60 letech ohlédnout zpět a vidět jen mé běhaní za penězma, ale mít nádherné vzpomínky. 

Někdy peníze nejsou tak důležité a když si postavíte svůj čas tak, aby jste měli jak peníze, tak i čas, tak je to skvělé. Škoda jen, že je to někdy sakra těžké! 


4 komentáře:

 1. Já začala pracovat v 19 a pořád přemýšlím, že bych na nějaký ten čas vzala jen poloviční úvazek a trochu si oddechla :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásně napsané, rozumné a pravdivé! Já jsem prázdniny po devítce začala chodit na brigádu a zůstala jsem na ní deset let, mezitím jsem si přibrala třeba i další jednu nebo dvě, které jsem potom střídala. Času nebylo tolik a kolikrát jsem z prázdnin moc neměla, ale musím říct, že jsem vždycky věděla, že na přátele si chci čas udělat. Stihla jsem se mezitím bavit, ale dneska bych to možná taky už udělala jinak... I když jsem na sebe vždycky byla pyšná, že nemusím za rodiči chodit s nataženou rukou a čekat na peníze, jak to dělala spousta mých kamarádek. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Je super, že sis to uvědomila :).

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkně napsané :) je dobře, že jsi si to uvědomila. Pracovat můžeme ještě 40-50 let, takže je dobré, si toho života užít, dokud můžeme (ne že by snad chozením do práce končil život :D)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. Jak kritický, tak i kladný:).

Ráda fotografuji, což už nejspíše dávno víte, ale co k tomu také patří a učila jsem se dlouho a ještě dlouho se učit budu je úprava fotog...