středa 14. března 2018

Jak si udělat domácí pohodu?

Dnes Vám poradím pár tipů, jak na domácí pohodu. Spousty lidí, když mají volno, tak si rádi odpočinou a Ti, kteří pracují doma by si rádi i udělali příjemnou pohodičku. Za těch pár let jsem již nasbírala spousty tipů, které mi dost pomohli, abych se doma uklidnila, hodila do pohodového moodu a vypla. Užívala si chvilky klidného prostředí.


1. SVÍČKY
Co mě osobně dodává pocity klidu jsou svíčky. Když si chci udělat pohodu, relaxovat a nebo jen psát články, pracovat na počítači, tak si všude zapálím svíčky. Dvě na poličce, na druhé poličce také, na stolku, u počítače a cítím se skvěle.  Dávají mi pocit jistoty a lepší atmosféry okolo mě.

2. UKLIZENÝ PROSTOR
Vím, že spousty lidem je příjemné mít okolo sebe "bordel", ale mě se mnohem lépe pracuje a celkově se lépe soustředím na vše, když okolo sebe mám hezky uklizeno. Samozřejmě, také jsem šílený bordelář, ale zároveň když opravdu zasednu k počítači, koukám na film nebo si jen čtu, tak ráda vidím okolo sebe uklizeno. Víc mě to uklidňuje a soustředím se lépe na věci, které dělám.

3. POHODLÍ
Není nic lepšího než se cítit v krásném pohodlí. Když sedíte na nějaké židli, která je tvrdá, bolí vás z ní akorát zadek, tak se moc příjemně asi necítíte. Ale když sedíte v něčem pohodlném, máte okolo sebe zavinutou deku, je to o mnoho lepší a samozřejmě i příjemnější pro Vás.

4. UDRŽUJTE SI RELAX
Mnoho lidí zapomíná na sebe. To je špatně. Já to tak měla dříve, kdy jsem na sebe kašlala v jednom kuse, ale řekla jsem si DOST a od té doby se i já cítím lépe, opečovaná. Není lepšího pocitu než když víte, že jste si dnes pro sebe udělali chvilku času, odpočinuli jste si a nebo jste o sebe opečovávali. Relax znamená pro každého něco jiného - pro mě, že si udělám masku, vyčistím si pleť, dám různé krémy.. nebo si jen čtu či koukám na oblíbený film či seriál. 

5. POHODLNÉ OBLEČENÍ
Celý den se mačkat v oblečení co máte na ven? Neexistuje. Je to nepohodlné, špatně se v tom sedí či leží, kalhoty vám znepříjemňují domácí pohyb. Já se v jiném oblečení než na doma necítím moc dobře a vše mě mačká. Ráda si vezmu legíny či tepláky s pohodlným, volným tričkem a o mnoho lépe se cítím. Jak se říká "po domácku".

1 komentář:

  1. Mám hrozně ráda svoji domácí pohodičku :D Tepláčky, chlupatý ponožky, čaj nebo kafe a je to :D no a uklizeno mám vyjímečně taky :D

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. Jak kritický, tak i kladný:).

Ráda fotografuji, což už nejspíše dávno víte, ale co k tomu také patří a učila jsem se dlouho a ještě dlouho se učit budu je úprava fotog...