sobota 24. března 2018

Jak bojovat proti nemoci nebo ji úplně předejít?


V dnešním článku budu psát o tom,jak předejít nemoci a když už nemoc je, jak se z ní lehce zase dostat. Doufám, že Vám moje tipy trochu pomůžou! :-)       

1. Vitamíny
Určitě prvním bodem jsou vitamíny, které naše tělo potřebuje. Můžeme je přijímat 2 způsoby. 1. Tabletky. Někdo nemá rád tolik ovoce, zeleninu apod.a proto využívá alternativu jako jsou prášky. Já osobně používám Dětské marťánky. 2. Jezte zeleninu a ovoce. Mám ráda oboje, takže i k tabletkám připojuji hodně ovoce a zeleninu.

2. Myjte si ruce!
Pro někoho možná blbost, ale i tím, že si nemyjete pravidelně ruce, tak můžete onemocnět. Denně milionkrát saháte na věci na které sahali ostatní a nikdy nevíte, co za člověka (prase) to mohl být. Pak si saháte do obličeje nebo si olíznete prsty od omáčky a rychle jsou bakterie ve Vás. Proto si myjte ruce co nejčastěji a když zrovna u sebe nemáte umyvadlo, tak existují antibakteriální gely, kteří na chvilku zastanou místo vody.Já používám ten modrý od Balei (najdete v DM okolo 50-60 korun).

3.V zimě jsme náchylnější k nemocím, oblékejte se více.
V zimě máme podstatněji méně imunity než třeba v létě, proto by jsme se měli podle toho i lépe oblékat. Místo krátkého trička zvolte delší, místo lehkého svetříku nějaký teplejší, chlupatý třeba a místo kalhot pod kolena zvolte delší a místo silónek teplé ponožky.Vynechejte i kotníkové boty a vyměňte je za teplejší a vyšší boty. 

4. Když už jsme nemocní, tak co dělat?!
Ne nadarmo se říká, ať ležíte a pijete hodně tekutin. Nechoďte ven s kamarády, ale raději si lehněte, uvařte si kotel čaje (nejlépe se zázvorem či citrónem a medem), pořádně se oblečte, aby jste se vypotili, mějte na sobě klidně dvě vrstvy peřin / dek a necpěte do sebe x miliónu prášku v krátkém intervalu.

Co na chřipku? Já osobně používám Paralen Grip, který vysypete do hrníčku, zalijete (teplota cca 60°C) a pijete jednou za 4h. Když to takhle děláte celý den, tak máte skoro vyhráno.

Na rýmu mi pomáhá čínská medicína,kterou mi doporučila kamarádka z Vietnamu.Smíchejte nastrouhaný česnek s medem a spolkněte ho.(množství = tak aby se vešlo na lžíci). Do dvou dnů by měla rýma přejít.

Bolest v krku? Stopangin. Kdykoliv mě bolí v krku nebo se probouzím v noci s bolestí v krku, tak jen stříknu na mandle a ihned bolest poleví. Je to mentolové, příjemné a vůbec to neprobouzí pocit zvedání se žaludku. 

Tak doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla a doufám, že vyhrajete s nemocí:-) Určitě Vaše tipy na rychlé zdravení mi napište dolů :-).


4 komentáře:

 1. Tohle je látková maska, je jiná než ta co se nanáší na obličej a poté smyje z DM tu mám také a nedělá nic ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem neustále odhalená, neustále mrznu doma :-D a nemocná jsem byla naposledy na základce. Čaje piji občas a vitamíny nejím. Mám asi hodně dobrou imunitu :-) Já doporučuji hodně ovoce a zeleniny, žádné prášky předražené.
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Vždycky když vidím mladé holky, jak mají v zimě džíny ke kotníkům, tenisky a holé nohy... je mi z nich zima. K tomu bombera nejlépe. Naštěstí nemocná nejsem skoro vůbec, jednou za půl roku nachlazení, ale chřipku nebo angínu si ani nepamatuju :D

  OdpovědětVymazat
 4. Můj kolega si ukrojí plátek citronu a vykousne ho, já bych se asi zbláznila, ale on tvrdí, že mu to pomáhá, aby nebyl nemocný. Něco na tom asi bude, já chytla angínu a on je pořád v pohodě. :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. Jak kritický, tak i kladný:).

Ráda fotografuji, což už nejspíše dávno víte, ale co k tomu také patří a učila jsem se dlouho a ještě dlouho se učit budu je úprava fotog...